Maksima Tanka universitāte – vadošā Baltkrievijas Valsts Pedagoģiskā Universitāte

Mūsdienu Minska – moderna, kompakta, eiropeiska pilsēta. Kārtīga un tīra. Tas ir galvenais Baltkrievijas transporta mezgls, valsts ekonomikas, politikas un zinātnes centrs. Pilsētu nevar gluži nosaukt par tūrisma galamērķi, taču tajā, bez šaubām, atrodas lielākā daļa valsts kultūras objektu.

Bet šoreiz stāsts ne gluži par pašu Baltkrievijas galvaspilsētu , bet gan par  BVPU –  Maksima Tanka Balktrievijas Valsts Pedagoģisko Universitāti.

BVPU  tā ir vadošā Baltkrievijas universitāte valstī, kura sagatavo augsti kvalificētus skolotājus. Universitātes pasniedzēji ir akadēmisko grādu turētāji, un viņi nepārtraukti izstrādā, aprobē tādus izglītības standartus un pamatprogrammas, kuras pēc tam veiksmīgi ievieš pedagoģiskajā praksē – visās izglītības iestādēs .

Iedvesmojušies Latvijas valsts līmeņa pārmaiņām izglītībā un Maksima Tanka Baltkrievijas Valsts Pedagoģiskās Universitātes sasniegumiem izglītībā – Rēzeknes skolu pedagogi no Rēzkenes internātpamatskolas – attīstības centra, Rēzeknes 2. vidusskolas, Rēzeknes 3.vidusskolas, Rēzeknes 6.vidusskolas un Rēzeknes Poļu ģimnāzijas  devās pieredzes apmaiņas braucienā uz tuvāko kaimiņvalsti – Baltkrieviju. Gribas teikt uzreiz – brauciens izdevās, jo tika sasniegts vēlamais, mēs guvām jaunas iedvesmas savu skolu darbam.

Baltkrievijas Valsts Pedagoģiskās Universitātes sagatavotā, īpaši mūsu grupas lūgumiem, stažēšanās programma bija pārpilna dažādām Minskas izglītības iestādēm, kuras apmeklējām, vērojām, mācījāmies, dalījāmies pārdomās, galu gala apbrīnojām šīs valsts pedagogu veikumus.

Pievienojam foto galeriju, lai katram no jums ir iespēja gūt kaut nelielu ieskatu par to, ko redzējām, un varbūt tā būs motovācija jūsu pašizaugsmei.

Paldies visiem un ikvienam, kas šo pieredzes apmaiņas braucienu padarīja tik sirsnīgi emocionalu un profesionāli iedvesmojošu.

Sagatavoja

Rēzeknes internātpamatskolas  – attīstības centra

izglītības metodiķe Ilona Saule

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *